Noslēdzies Jaunrades konkurss “Skaņuraksti Ādažos 2022”

Konkursam tika iesūtīti 36 jauno komponistu darbu video ieraksti un partitūras no NMV Em.Dārziņa MV, Rīgas Doma kora skolas, Pāvula Jurjāna MS, Ikšķiles MMS, Ozolnieku MS, Jelgavas MV, Skrīveru MMS, Pļaviņu MS, Valmieras MS, Universum MMV, Valdemārpils MMS, Piltenes MS, Viļānu MMS, S.Broka Daugavpils MV un Ādažu MMS. Konkursa žūrijā - muzikoloģe LR3-Klasika programmu vadītāja Signe Lagzdiņa, komponists JVLMA docētājs Jānis Petraškevičs, akordeoniste Ādažu MMS skolotāja Liāna Stankēviča. 

Signe Lagzdiņa:“Paldies katram skolotājam un katram audzēknim, kurš veltījis laiku un savu enerģiju, lai radītu un izkoptu savu īpašo. Priekšnesumi bija dažādi - gan solo, gan ansambļi; izdomas un muzikālo tēlu bagāti, daži pat rituāliski. Protams, vērtēt darbus nebija viegli, taču tomēr pamanījām sajūtamu izaugsmes un attīstības iespēju plašumu, skaņdarbu lielāku nostrādātību, ja audzēkņiem ir iespēja konsultēties pie kompozīcijas pasniedzējiem. Paldies mūzikas skolām, kuras šādas iespējas audzēkņiem rod. Tomēr katrs skaņdarbs, arī patstāvīgi sagatavots bija īpašs! Bija prieks dzirdēt un redzēt gan pašu autoru atskaņojumus, gan skolas biedru interpretācijas. Novēlu katram jaunam komponistam būt vēl drosmīgākam, atļauties spurainākas harmonijas un netradicionālākas faktūras!” 

Jānis Petraškevičs:“Iepriecināja konkursa dalībnieku radošais gars, dažādība, atļaušanās un nesekošana stereotipiem. Ļoti augstu novēŗtējams pedagogu atbalsts perspektīvu un apvāršņu iezīmēšanā, kā arī rūpīgi sagatavotie atskaņojumi. Pārsvarā uzteicama arī skaņdarbu notācijas nostrādātība.” 

Liāna Stankēviča: “Man bija tas gods šogad piedalīties žūrijas darbā un ļoti spilgti pieredzēt šo apskaidrības brīdi par Latvijas kultūru - mums aug neiedomājami radoša un idejām bagāta jaunā skaņražu paaudze! Ar lielu aizrautību klausījos iesūtītos kompozīciju priekšnesumus, un, jāatzīst, katrs nākošais skaņdarbs mani pārsteidza arvien negaidītāk - viens ar izvēlētajiem valodas izteiksmes līdzekļiem, cits ar formveides iezīmēm, vēl kāds ar niansētu ansambļa partiju rakstību. Liels paldies skolotājiem, kas rāda saviem audzēkņiem ceļu mūzikā, Jūs esiet neatsverama vērtība savu audzēkņu panākumos! Lai šī pieredze dalībniekiem kalpo kā atspēriena punkts!” 

Liels paldies skolotājiem – Intai Brencei, Renātam Cvečkovskim, Birutai Derumai, Andrim Dzenītim, Marinai Gribinčikai, Jēkabam Jančevskim, Maijai Kīnei, Līvai Pārupei, Jolantai Puķītei, Vitālijam Razdorovam, Evijai Skuķei, Ivetai Sproģei, Antrai Šķēlei, Guntai Vecvagarei, Ievai Veidei un Annai Veismanei par audzēkņu fantāzijas rosināšanu un radošo impulsu slīpēšanu. 

Diplomi un atzinības tiks nosūtīti pa pastu katrai skolai.

Nākamgad ceram tikties klātienē! 

SKANURAKSTI NOSL 01 01 02

Šī vietne izmanto sīkdatnes
Mēs savā tīmekļa vietnē izmantojam sīkdatnes. Dažas no tām ir būtiskas vietnes darbībai, savukārt citas palīdz mums uzlabot šo vietni un lietotāja pieredzi (izsekošanas sīkdatnes). Jūs pats varat izlemt, vai atļaut sīkfailus vai nē. Lūdzu, ņemiet vērā: ja jūs tos noraidīsit, iespējams, nevarēsit izmantot visas vietnes funkcijas.