Iepazīsti ukraiņu mūziku!

projektu-nedela-01-01.jpg

Ādažu Mākslas un mūzikas skolas teorijas nodaļa realizē projektu nedēļu “Iepazīsti ukraiņu mūziku!” 

Laikā no 25. līdz 29. aprīlim Ādažu Mākslas un mūzikas skolas teorijas nodaļas pedagogi saviem audzēkņiem piedāvā aktuālu un aizraujošu projekta darbu, kura laikā bērni un jaunieši iepazīst Ukrainas mūzikas kultūru un tās daudzveidību. 

“Izpēti solfedžo grāmatu, atrodi ukraiņu tautasdziesmas notis, izvēlies vienu un iemācies to nospēlēt un nodziedāt!”, tas ir viens no uzdevumiem, ko saviem skolēniem uzdevusi skolotāja Liāna Stankēviča. Viņa plāno audzēkņu pastāvīgi paveikto apkopot nelielā koncertā. “Izveido prezentāciju par populāru ukraiņu mūziķi vai mūzikas grupu!”, aicina skolotāja Olga Freimane. Skolotāja Igeta Ozoliņa savukārt rosina vecāko klašu audzēkņus ielūkoties Ukrainas folkloras materiālu arhīvā, ieklausīties ukraiņu tradicionālajā mūzikā, ievērot tās skanējuma īpatnības.  

Bez minētajām aktivitātēm projektu nedēļas laikā skolēni tiek rosināti izzināt gan akadēmiskās mūzikas pērles ukraiņu mūzikā, gan iepazīt populārās mūzikas zvaigznes, gan nodarboties ar nošu materiālu, to analizējot, gan klausīties un aprakstīt savas emocijas par dzirdēto mūziku, lasīt informāciju par ukraiņu mūzikas notikumiem. Audzēkņi izzina, piemēram, populārās melodijas “Ščedrik” dažādās interpretācijas, tās noklausoties gan ukraiņu, gan angļu valodās akadēmiskā un popmūzikas stilistikā. 

Projektu nedēļā paveikto bērni un jaunieši prezentēs teorijas stundās nedēļā no 2. maija. Patstāvīgais darbs šādā formā ir daļa no kompetenču pieejas, un tādā veidā audzēkņi attīsta savu spēju analizēt, kritiski domāt, paplašinot redzesloku un attīstot savu muzikalitāti pašizpausmē. 

Relīzi sagatavoja Igeta Ozoliņa

 

 

Kalendārs

Saziņas kontaktforma

Šī vietne izmanto sīkdatnes
Mēs savā tīmekļa vietnē izmantojam sīkdatnes. Dažas no tām ir būtiskas vietnes darbībai, savukārt citas palīdz mums uzlabot šo vietni un lietotāja pieredzi (izsekošanas sīkdatnes). Jūs pats varat izlemt, vai atļaut sīkfailus vai nē. Lūdzu, ņemiet vērā: ja jūs tos noraidīsit, iespējams, nevarēsit izmantot visas vietnes funkcijas.