ĀMMS panākumi VALSTS KONKURSĀ

ĀMMS panākumi VALSTS KONKURSĀ!
 
Lepojamies ar mūsu audzēknes Beātes Zeibotes panākumiem Valsts konkursā mākslā. Starp 170 Latvijas mākslas skolu audzēkņu radītiem projektiem par tēmu "Mākslas izstāde", Beātes darbs "Diena bišu stropā" ir ierindojies starp 30 labākajiem darbiem, iegūstot visās trīs vērtēšanas kategorijās izcilības atzīmi.
 
"Mākslas izstāde – “Diena Bišu stropā” tapa iedvesmojoties no latviešu mākslinieces Līvijas Endzelīnas darba “Medus”. Skatoties šo kluso dabu, es spēju sajust medus smaržu, vasaras saules siltumu un bišu zumēšanu. Vienā brīdī man radās doma, kā ir BŪT par biti. Kā ir atrasties medus kārē, kādas sajūtas pārņem biti. Tāpēc par savu izstādes projektu es izvēlējos veidot mobilu, pārvietojamu koka moduļu māju, kura no ārpuses atgādinātu bišu stropu. Ieejot izstādē iekšā, telpas tiktu sadalītas šūnu veidolā un protams, viss būtu medus krāsā. Katrā šūnu modulī būtu iespēja iepazīties ar darba bites ikdienu. Caur spēlēm un interaktīviem uzdevumiem, apmeklētāji varēs izbaudīt darba bites ikdienu.
Šūnas tiks veidotas pietuvojoties proporcionālās attiecībās kā bites pret šūnu izmēriem. Lai cilvēki sajustu, cik liela vai maza telpa ir atvēlēta vienai darba bitei. Protams, būs iespēja ieraudzīt biti, kura būtu digitāli veidota, lai varētu izpētīt katru bites sīkāko matiņu.
Lai īstenotu šo projektu, ir nepieciešami lielāki ieguldījumi, jo tiks veidoti viegli pārvietojami koka moduļi, ar domu, tos pārvadāt uz dažādām Latvijas vietām. Ziemas periodā daļa izstādes tiktu pārvietota uz Dabas muzeja telpām.
Izstāde būs piemērota visa vecuma cilvēkiem – no mazākiem līdz vecākajiem, tiem, kuriem interesē un kuri mīl bites, jo bez bitēm uz zemes nebūtu dzīvības!"
 
Paldies skolotājai Sandai Fārenhorstei par audzēknes sagatavošanu Valsts konkursam mākslā!
 
bites Beate

Kalendārs

Saziņas kontaktforma

Šī vietne izmanto sīkdatnes
Mēs savā tīmekļa vietnē izmantojam sīkdatnes. Dažas no tām ir būtiskas vietnes darbībai, savukārt citas palīdz mums uzlabot šo vietni un lietotāja pieredzi (izsekošanas sīkdatnes). Jūs pats varat izlemt, vai atļaut sīkfailus vai nē. Lūdzu, ņemiet vērā: ja jūs tos noraidīsit, iespējams, nevarēsit izmantot visas vietnes funkcijas.