Panākumi Itālijā

Panākumi Starptautiskajā mūzikas konkursā Itālijā Bracigliano. Concorso Internazional ,,Giovani Promesse” 
Konkursu rīkoja Salerno Mūzikas augstskola ar Biedrības ,,Oltre Assiciation No Profit” starpniecību pilsētā Bracigliano, kas atrodas apmēram 60 km no Neapoles - skaistā kalnu apvidū. 
Starptautiskais mūzikas konkurss notika sena klostera telpās, kas šobrīd ir piemērots dažādu mūzikālu notikumu īstenošanai un saistoša vieta arī tūristiem, kas apmeklē Solerno, Pompeju, Sorento vai Neapoli. 
Starptautiskais mūzikas konkurss noritēja no 10.- 12. maijam ļoti saspringtā režīmā, jo pieteikušies bija apmēram 500 dalībnieku dažādās vecuma un instrumentu grupās, sākot no junioru grupām ( 8-10 gadi), līdz pat 35 + profesionāliem mūziķiem. Konkurss Bracigliano noritēja 3 dienu garumā, kur vienlaicīgi dažādās zālēs profesionālas žūrijas komisijas vērtēja dažādu instrumentu grupu dalībniekus - spēlēja ģitāristi, arfisti, pianisti, flautisti, klarnetisti, trompetisti, saksafonisti, vijolnieki, čellisti u. c Dalībnieki bija gan no Japānas, gan Ķīnas, Gan Krievijas, Itālijas, Francijas, Spānijas, Horvātijas, Slovākijas , Latvijas u. c. valstīm.
Junioru grupā 1.vietu ieguva Ādažu mūzikas skolas 3. vijoļspēles klases audzēkne Dārta Jemeljanova, kas mācās vijolnieces Dainas Birznieces vadībā. Viņa atskaņoja latviešu tautas dziesmu R. Dubras apdarē "Tumša Nakte" un norvēģu komponista R. Lovlanda skaņdarbu ,,Kustība” no svītas ,,Baltie akmeņi”. No iegūstamajiem 100 punktiem Dārta ieduva 95 punktus, kas ir liels sasniegums viņas vecumā. Dārtai īpaši palīdz viņas skatuviskā atbrīvotība, jo brīvajā laikā apmeklē baleta nodarbības. Un to ievēroja arī prestižā konkursa komisija, kuras uzmanību Dārta piesasitīja jau no pirmā uzstāšanās brīža.
Īpašs paldies Biedrībai "Ādažu Uzņēmēji" un tās valdes priekšsēdētājam Uldim Štēbelim par finansiālu atbalstu un Ādažu Mākslas un mūzikas skolai, lai Dārta varētu nokļūt Itālijā un godam pārstāvēt Ādažu novadu šajā konkursā!
Apsveicam Dārtu un viņas pasniedzēju Dainu!

1605 2019 0741808313940579415447 COLLAGE

Kalendārs

© 2016 Ādažu Mākslas un mūzikas skola