Starptautiskās mūzikas dienas koncerts Latvijas Radio 3

30. septembris Latvijas Radio 3 vilnī būs īpašs – "Klasika" šo dienu pasludina par bērnu un jauniešu dienu, simboliski ieskandinot Starptautisko mūzikas dienu, kas kalendārā atzīmēta 1. oktobrī.

Dienas centrālais notikums būs tiešraides koncerts, kas Latvijas Radio I studijā sāksies plkst. 15:00. Šim koncertam dalībnieki gatavojušies jau sen: maijā precizēti dalībnieki, un visu vasaru bērni mēģinājuši savus priekšnesumus. "Mums bija svarīgi parādīt pēc iespējas lielāku un plašāku jauno talantu spektru, tāpēc talantīgo bērnu meklējumos iegriezāmies ne tikai Dārziņskolā, bet arī Pāvula Jurjāna mūzikas skolā un Mediņskolā, aizbraucām līdz Bolderājai, Ādažiem un Babītei. Tāda instrumentu bagātība mūsu koncertstudijā vēl nebūs bijusi! Marimba un arfa, fagots un oboja, mežrags. Studijā vajadzēs iedabūt pat 10 kokles," kārdina Dina Dūdiņa-Kurmiņa.

Koncertā kopumā piedalīsies 24 bērni un jaunieši, un it visi ir dažādu konkursu laureāti. Koncertu vadīs Daumants Kalniņš. "Gribējām, lai jaunieši rod iespēju ne tikai uzstāties publikas priekšā, kas ar "Klasikas" tiešraides starpniecību būs īpaši plaša, bet arī satiktos ar vairākām zvaigznēm. Daumants pats uz skatuves kāpis jau kopš agras bērnības – viņš ir gan obojists, gan dziedātājs, turklāt labprāt vada bērniem domātus pasākumus. Bet koncerta īpašā viešņa būs visā pasaulē pazīstamā latviešu vijolniece Kristīne Balanas," teic Dina.

Aicinām arī Jūs svētdien klausīties koncertu. Ādažu Mākslas un mūzikas skolu pārstāvēs Jeļenas Kovaļenko – Bebrišas vadītais saksofonu kvintets.

http://klasika.lsm.lv/lv/lr3/

Kalendārs

© 2016 Ādažu Mākslas un mūzikas skola