Panākumi konkursā Kas mēs būsim, bijām, esam

Ar skanīgām dziesmām sestdien, 14.oktobrī  Alojā pulcējās Latvijas bērnu mūzikas skolu kori  un jaunie komponisti  no dažādām Latvijas malām – Salaspils, Jelgavas, Smiltenes, Ventspils, Liepājas, Rēzeknes un Ādažiem. Dziesmas konkursā Kas mēs būsim, bijām, esam tika iesniegtas ar devīzi un vispirms atlasītas konkursa 1.kārtā, vērtējot partitūras. Tikai 2.konkursa kārtā, koncerta noslēgumā tika paziņoti laureāti un atklāti dziesmu autori.

      Žūrijas sastāvā šogad tika aicināta komponiste, profesore Selga Mence,  komponists Ēriks Ešenvalds un šī pasākuma iniciatore diriģente Māra Skride.

      Jaunākajā grupā 2.vietu pārliecinoši ieguva divi ĀMMS audzēkņi Kristaps Lāss ar Varžu dziesmiņu, Māra Runguļa vārdi un  Kārlis Gunārs Neikens ar dziesmu Vētra piesit papēžus, Māras Cielēnas vārdi. Jāpiezīmē, ka pirmā un arīdzan trešā godalga netika piešķirta. Abu laureātu skolotāja ir komponiste Anna Veismane.

Kristapa dziesmu Vai priedīte, vai eglīte, kas 2016.gada konkursā ieguva 1.godalgu, atskaņoja viss 300 cilvēku lielais kopkoris diriģentes Airas Birziņas vadībā.

      Jaunākajā grupā veicināšanas balvas tika piešķirtas Keitai Šiliņai un Annai Lācei. Savukārt vecākajā grupā 1.vietu ieguva Dace Mangulsone, 3.vietu Alise Dubenlāže, divas veicināšanas balvas saņēma Viktorija Osipjonoka un Maiga Meļķe. Tieši jaunās liepājnieces Maigas Meļķes kompozīciju atskaņoja Ādažu Mūzikas un mākslas skolas 3.-8.klašu koris. Tā bija intonatīvi sarežģīta, tematiski ietilpīga dziesma, tomēr koris veiksmīgi spēja atklāt dziesmas tēlu.

     Ādažu Mākslas un mūzikas un Vidzemes jūrmalas Mūzikas un mākslas skolu apvienotais koris atskaņoja arī Kristapa Lāsa spilgto un atjautīgo dziesmu, turklāt līdz pēdējam brīdim tā arī nezināja autora vārdu.

 Daudziem 3.klases audzēkņiem šī bija pirmā uzstāšanās ar kori, bērnu aizrautība un centība tika īpaši slavēta no žūrijas puses. Kaut koru sniegums netiek vērtēts, tomēr ikgadējā koru aktivitāte sekmē jūtamu koru kvalitatīvo izaugsmi, to pamana paši dziedātāji, arī diriģenti, žūrija un klausītāji.        

      Koncerta īpašā viesa statusā Alojā viesojās dzejniece Inese Zandere, kas lasīja savus dzejoļus. Savukārt kori pārsteidza  ar speciāli gatavotu dziesmu programmu ar dzejnieces vārdiem, tai skaitā Annas Veismanes veltījumu konkursam – dziesmu Tu lasi.

      Paldies diriģentei Laurai Iesavai un Annai Veismanei par darbu!

Aloja 1410

Aloja 14101

Kalendārs

© 2016 Ādažu Mākslas un mūzikas skola